Aparat na haluksy Hallufix – opinia i rozczarowanie

Nie cierpię poruszać tego tematu, bo od razu robię się zdenerwowana. Chodzi o problem haluksów, z którym staram się walczyć już od paru dobrych lat. Jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość wiążąca się z brzydkim wyglądem stóp (jestem kobietą, więc tym bardziej się tym przejmuję) oraz z naprawdę niemałym bólem podczas chodzenia. Jestem od dawna zmuszona kupować w miarę szerokie buty. Zamiast więc zwracać uwagę, by but wyglądał na mojej nodze pięknie, muszę patrzeć przede wszystkim  na wygodę i na to, jak mi się w nim chodzi. Nie życzę nikomu, by się męczył z tą dolegliwością tak jak ja…

Znajomi polecali Hallufix Bunion Aid Splint II aparat na haluksy

hallufix-opinieJakiś czas temu, żeby ulżyć sobie w tych problemach zdecydowałam, że czas zakupić jakiś aparat na haluksy, bo ostatnio jest o nich dosyć głośno. Znanym wyrobem tego rodzaju był produkt Hallufix Bunion Aid Splint II aparat na haluksy. Pani w aptece zapewniła mnie, że klienci mają o nim niezłe opinie i że często się sprzedaje. Zaufałam jej na słowo, więc kupiłam go również i ja.

Hallufix Bunion Aid Splint II ulotka – co zawiera?

Do aparatu Hallufix dołączono parę informacji, które spajała obszerna ulotka informująca o tym, jak stosować ten wyrób, jaki jest jego skład oraz jakie mogą wystąpić działania niepożądane w związku z jego używaniem. Zapoznałam się z tym wszystkim i jak najszybciej rozpoczęłam leczenie. Po raz pierwszy założyłam aparat na noc. Przed pierwszym użyciem, jak i każdym kolejnym jego zakładaniem stosowałam się rzetelnie do instrukcji podanych w ulotce. Wszystko to, co zalecał producent, wykonywałam skrupulatnie. Byłam dokładna, jak chyba nigdy dotąd.

Bolesne efekty uboczne aparatu na haluksy Hallufix

Nie chciałam działać na własną rękę, dlatego cały czas wykonywałam sugerowane czynności, aby dobrze korzystać z tego sprzętu. Byłam więc przekonana, że po pewnym czasie nadejdą oczekiwane efekty. Tak się jednak nie stało… Po prawie sześciu tygodniach byłam zmuszona zrezygnować z aparatu Hallufix Bunion Aid Splint II. Dlaczego? Z trzech powodów. Po pierwsze, niestety zero pozytywnych rezultatów, o których tak mnie zapewniano. Po drugie, wyrób ten był bardzo niewygodny podczas spania w nocy, jak i podczas zakładania go czasami w dzień. Przez to odczuwałam w zasadzie jeszcze większy ból, niż przed momentem jego zakupu.

Niska jakość wykonania Hallufixu

Po trzecie, po tych niecałych sześciu tygodniach po prostu się rozwalił. Pewna jego część odpadła niespodziewanie, pomimo tego, że wszystko robiłam dobrze. Byłam załamana nieskutecznością i słabą jakością produktu Hallufix. Generalnie nie mogę go polecić i chyba nikogo nie będzie to dziwiło. Jeśli na kogoś używanie tego aparatu wpłynęło pozytywnie, to cieszę się i gratuluję, u mnie jednak kompletnie się nie sprawdził, a przy okazji tylko pogorszył moją sytuację.

Nie polecam tego aparatu na haluksy

Oprócz wyrobu Hallufix Bunion Aid Splint II rynek oferuje naprawdę mnóstwo innych podobnych sprzętów, z których można skorzystać w walce z haluksami. Dobrze jest popytać naszych znajomych albo rodzinę, ogólnie rzecz biorąc osób, które również cierpiały z tego samego powodu, bo to właśnie one na pewno będą mogły nam polecić coś sensownego i efektywnego. Pamiętajmy też, że to nie popularność produktów decyduje o ich skuteczności.

5 Odpowiedzi do Aparat na haluksy Hallufix – opinia i rozczarowanie

  1. Korzystałam z 2 aparatów od Hallufix. Zawsze miałam z nimi problem, że zostawiały odparzenia na stopie. Potem ciężko było mi włożyć normalne obuwia i np. pójść na spacer albo po prostu do pracy. W tej cenie nie tego się spodziewałam i niestety więcej do nich nie wrócę już.

  2. Goya pisze:

    Całkiem dobry aparat, szczególnie na noc. Na dzień jednak nie ma szans, żeby zmieścić go do jakiegoś buta.

  3. Lucy Q. pisze:

    Witam.
    Z haluksami żyję od przeszło 13 miesięcy. Wypróbowałam ogromną ilość aparatów i korektorów. Z każdym niestety był jakiś problem i nie inaczej było z Hallufixem. Niestety ograniczony wybór rozmiarów to mój pierwszy zarzut. Ciężko było wybrać coś dla siebie. Do tego cena wysoka, naprawdę wysoka, a wykonanie wydawało się zrobione na szybko i po taniości. Do tego białe elementy często się brudziły i ciężko było je doprać. No i aparat tak naprawdę tylko z jednym zastosowaniem – na noc. Nie ma mowy o noszeniu w dzień. W tej cenie o wiele lepiej i uniwersalniej wypada Hallu Solution. Dlatego tez nie wracam do Hallufixa. Niestety :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemdziesiąt osiem + = 96