Najlepsze opaski i aparaty na haluksy – ranking produktów 2019

ranking produktów na haluksy

Jest wiele sposobów, które pozwalają sprawić, że nasze stopy będą wyglądać świetnie. Piękny pedicure, codzienne nawilżenie, czy okazjonalne zabiegi w salonie, to tylko niektóre z nich. Nie możemy w końcu zapominać, że zadbane stopy są naszą wizytówką. Najchętniej wybieranym obuwiem w ciepłe dni, są oczywiście sandały. Eksponują one całą stopę, należy więc zadbać, aby prezentowała się estetycznie. Niestety, wiele osób, nawet latem nosi zakryte buty tylko dlatego, żeby ukryć wstydliwy problem, z jakim się boryka. Haluksy to choroba zwyrodnieniowa, która nie tylko odbiera pewność siebie i przysparza wielu kompleksów, ale i powoduje ból oraz dyskomfort. Jakie produkty wybierają osoby cierpiące na haluksy? Które z nich sprawdzają się najlepiej, a które nie przynoszą żadnych konkretnych rezultatów? Zobacz koniecznie ranking najlepszych aparatów i produktów na haluksy w 2019!

Ranking 5 najlepszych produktów na haluksy

Problem haluksów może być wrodzony, jednak bardzo często pojawia się z wiekiem. Najczęściej dotyka kobiet. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, ale przede wszystkim niewłaściwym obuwiem. Buty na wysokim obcasie to główny winowajca zniekształcenia stopy. Przednia jej część przyjmuje w nich bowiem cały ciężar ciała, co doprowadza w efekcie do powstania haluksów. Schorzenie to dotyka także osoby z nadwagą oraz takie, których praca przebiega w trybie stojącym. Warto podkreślić, że haluksy to kłopot nie tylko sfery estetycznej. Deformacja stopy może powodować silne bóle w okolicy kości śródstopia. Często pojawiają się także odciski, powodujące dyskomfort podczas chodzenia.

Na szczęście zniekształcenie na stopie, nie jest nieodwracalne. Na rynku jest wiele przyrządów oraz preparatów, które pomagają przywrócić stopom zdrowie oraz ładny wygląd. Postanowiliśmy przeprowadzić badanie wśród naszych czytelników, które pozwoli nam dowiedzieć się, jaki produkt najlepiej sprawdza się podczas walki z haluksami. Na podstawie wyników ankiety stworzyliśmy ranking 5, które okazały się najskuteczniejsze.

1. Opaska Hallu Solution

Opaska Hallu Solution była najczęściej wskazywanym produktem, jako ten, który pomógł wyleczyć haluksy. W ankiecie, aż 86% Was stwierdziło, że pomogła ona całkowicie zniwelować ból, jaki towarzyszył Wam wcześniej. Natomiast 79% osób biorących udział w badaniu przyznało, że już po dwóch tygodniach noszenia, kształt stopy widocznie się polepszył. Tym samym dowiedzieliśmy się, że Hallu Solution to najskuteczniejszy produkt.

Jest to wkładka, której zadaniem jest podparcie przedniej części stopy poprzez regulację jej biomechaniki. Zastosowany został w niej system z klinem, który umożliwia skorygowanie ułożenia dużego palca. Dostępna jest w uniwersalnym rozmiarze, a elastyczna struktura dostosowuje się do stopy. Lekki nacisk, jaki powoduje, zapewnia nie tylko przywrócenie stopie właściwego kształtu, ale i likwiduje ból. Hallu Solution wykonana jest z cienkiego materiału, co zapewnia dobry przepływ powietrza i pozwala na noszenie wąskiego obuwia w czasie kuracji. Aż 96% naszych czytelników poleciłoby tę opaskę, każdemu, kto boryka się z haluksami.

Więcej o opasce na oficjalnej stronie dystrybutora: https://hallusolution.pl/

Opinia o Hallu Solution od naszej czytelniczki

,,To pierwszy produkt, który w pełni pozbawił mnie w końcu kompleksów. Zawsze chowałam swoje stopy, nie lubiłam ich pokazywać, bo wyglądały po prostu strasznie. Używałam różnych preparatów, ale pomagały tylko na ból. Palec cały czas był koślawy. Zapisałam się na operację, ale postanowiłam, że w trakcie czekania na nią spróbuję wszystkich innych metod. Nie będę ukrywać, po prostu bałam się zabiegu. Wtedy właśnie zamówiłam Hallu Solution. Po kilku tygodniach pierwszy raz od lat założyłam klapki. No i oczywiście odwołałam operację. Polecam tę opaskę, bo mnie uwolniła od bólu i ciągłego ukrywania stóp”.

2. Opaska korekcyjna Hallufix

hallufix

Hallufix to opaska wyposażona w szynę z systemem zawiasów, dzięki czemu ma pozwalać na korygowanie postawy dużego palca. Jej wewnętrzna strona posiada silikonową wkładkę, którą można schładzać. Daje to możliwość łagodzenia bólów oraz stanów zapalnych. Opaskę Hallufix zaleca się stosować zarówno w dzień, jak i w nocy. Szczególnie polecany jest osobom, u których deformacja dopiero zaczyna postępować lub jest niewielka.

Jedna z opinii o produktach Hallufix:

,,Hallufix poleciła mi siostra. Obie od zawsze miałyśmy haluksy. U mnie to brzydkie wykrzywienie było jednak dużo bardziej widoczne. Siostra była bardzo zadowolona. Mnie, aparat średnio przypadł do gustu. Żel, który schładza odciski, faktycznie delikatnie uśmierzał ból, ale tylko chwilowo. Nie zauważyłam też poprawy, jeśli chodzi o wyprostowanie krzywego palca. Hallufix mi nie zaszkodził, ale nie przyniósł też nic pozytywnego”.

3. Opaska żelowym wkładem Hallux Med

halluxmed

Opaska, która koryguje ułożenie dużego palca. Ma także za zadanie zatrzymać rozwój dalszego zakrzywiania się. Wyposażona jest w separator, który ma nie tylko profilować haluksy, ale i oddzielać pierwszy palec od drugiego, co ma zapobiegać nachodzeniu ich na siebie. Chroni także stopę przed uciskiem obuwia. Jest to bowiem częsty problem, pojawiający się przy tym schorzeniu. Opaska wykonana jest z elastycznego materiału, który dostosowuje się do kształtu stopy. Hallux Med poleca nieco ponad połowa naszych ankietowanych.

Opinie o opasce Halluxmed od naszej czytelniczki:

,,Nabawiłam się haluksów przez noszenie szpilek. Kupiłam Halluxmed, bo słyszałam, że faktycznie może pomóc. Opaska wykonana jest porządnie. Na początku stosowania czułam lekki nacisk, pomyślałam więc, że tak właśnie ma to działać. Po kilku dniach nie czułam już dyskomfortu. Nosiłam ją łącznie przez 5 miesięcy. Jeśli chodzi o poprawę, to jedyne co opaska robiła, to sprawiała, że chwilami nie czułam bólu, jaki powodowały zawsze odciski. Jestem jednak zła, bo liczyłam, że Halluxmed zatrzyma rozwój haluksów”.

4. Aparat korekcyjny Marcin

Aparat korekcyjny marcin

Aparat Marcin to jeden z pierwszych produktów tego typu na rynku. Ma on za zadanie zapobiegać dalszemu rozwojowi krzywienia się palca. Wiele osób poleca go także jako pomoc w rehabilitacji pooperacyjnej. Produkt wykonany jest ze sztywnej skóry, co powodować ma lepszą skuteczność i trwałość. Używa się go wyłącznie podczas snu lub biernego wypoczynku. Jego konstrukcja przypomina szynę naprostowującą.

Opinie o aparacie marki Marcin, które otrzymaliśmy od naszego czytelnika:

,,Od lat mam problem z lewą stopą. Przeszedłem już wiele operacji. Po jednej z nich lekarz zalecił mi korzystanie z Aparatu Marcin, ale szczerze mówiąc, nie zauważyłem różnicy”.

5. Ortopedyczna szyna korygująca Thomsena

szyna thomsena

Produkt bardzo podobny w swej konstrukcji do kandydata z miejsca 4. Szyna Thomsena ma za zadanie naprostować duży palec. Polecana jest przede wszystkim do haluksów we wczesnej fazie. Jej funkcją, jest zatrzymanie procesu zniekształcania stopy. Uniemożliwia chodzenie, więc stosuje się ją jedynie podczas spoczynku. Można ją bardzo łatwo regulować za pomocą rzepów, dzięki czemu może być dostosowana do dowolnych rozmiarów stopy.

Opinie o szynie Thomsena od jednej z naszych czytelniczek:

,,Zamówiłam szynę, kiedy zauważyłam, że mój palec zaczął się koślawić. Nie chciałam mieć haluksów, więc zadziałałam jak najszybciej. Szyny Thomsena używałam 3 miesiące i palec wygląda tak samo. Nie wiem czego mam teraz spróbować, ale jestem zawiedziona, bo liczyłam, że szyna zatrzyma haluksy, szczególnie że to dopiero początki choroby”.

9 Odpowiedzi do Najlepsze opaski i aparaty na haluksy – ranking produktów 2019

 1. paulissa pisze:

  Niestety – halluksy towarzyszą mi od kiedy pamiętam. 🙁 Podejmowałam już wiele różnych sposobów walki z nimi… Od okładków, olejków i różnych wcierek na stopę po ćwiczenia… Niestety nic się u mnie nie sprawdziło, dlatego powoli jestem już w stanie zdecydować się zaakceptować jako część mniej… nieodłączną, niedoskonałą, ale moją… 🙁

  Widzę jednak kolejne światełko nadziei w opaskach korekcyjnych… Jednak nie wiem, na którą się zdecydować, bo widzę, że macie tu naprawdę duży wybór… A ja nie czytałam o tym nigdy za bardzo. :/

  • marek pisze:

   Zanim zdecydujesz się na cokolwiek dla siebie, polecam odpowiedzieć na parę pytać:
   1) Jak bardzo masz zaawansowane halluksy?
   2) Czy boli Cię podczas chodzenia?
   3) Możesz nosić obuwie do tej pory jakie nosiłaś?
   4) Potrzebujesz aparatu na dzień/na noc?

   Spokojnie, nikt od razu nie wybrał do siebie idealnego aparatu, bo każdy przypadek jest zupełnie inny. Przeanalizuj każde z tych pytań i odpowiedz tak jak czujesz.
   PS. Zawsze służę pomocą, jeśli tutaj bym nie odpowiedział to podaję maila: [email protected]

   • paulissa pisze:

    Boże, ale dziękuję za odpowiedź!!!
    Nie podchodziłam do tematu w ten sposób…
    Więc tak – mój lekarz mówi, że to dość średni stan zaawansowania, są widoczne, ból odczuwam czasami przy chodzeniu, ale nie trwa on non-stop…
    Do tej pory nosiłam buty na obcasie, czasami z lekkim czubkiem, więc niestety teraz nie jestem już w stanie, poza tym lekarz mi to odradził, żeby nie przyspieszać halluksów. Ale na co dzień mogę nosić szersze obuwie sportowe, albo takie bardziej miękkie bardziej eleganckie buty…

    Tak jak mówiłam, nie znam się na aparatach, ale tak jak sobie poczytałam to myślę o kupnie czegoś bardziej elastycznego jak HalluSolution (chyba dobrze to napisałam)… wydawało mi się, że najbardziej uniwersalna opaska sprawdzi się najlepiej… Dość dużo jestem poza domem i potrzebuję być mobilna. Tego nie przeskoczę.

    Wtedy mogłabym np. kupić sobie na noc coś bardziej sztywnego i leczniczego jak Hallufix może?

    • marek pisze:

     I widzisz! Masz całkiem dobry plan.
     Hallu Solution i Hallufix są całkiem dobre, chociaż właśnie mają różne przeznaczenie. Chociaż z tego, co widzę, to Hallu Solution też już się pokusił o wprowadzenie dodatkowego aparatu na noc, zerknij u nich https://hallusolution.pl/ – wtedy będziesz musiała tylko raz zamawiać, a nie 5 różnych produktów z 5 różnych stron.
     Pozdrawiam.

 2. witek.witkowski pisze:

  Witam, jestem posiadaczem szyny Thomsena i przyznam, że trochę zawiodły mnie efekty. Znajoma na początku mi go poleciła, u której się to sprawdziło (miała tylko delikatne haluksy). Przy moim zaawansowanych – nie dało to w przeciągu 4,5 miesiąca skorygować.
  Na szczęście nie szyna Thomsena nie kosztowała ogromnych pieniędzy, ale to już powinno zapalić światełko, że z tą skutecznością może różnie być…

  • Karola, mama Franka pisze:

   Ja z kolei nie miałam tu tej pokazanej Thomsena, ale także ich produkcji… Miała być trwalsza i wykonana z drewna, ale niestety nie polubiłyśmy się.
   Nosiłam ją przede wszystkim wieczorami i w nocy, ale przez to, że musiałam często w nocy wstawać do maleństwa, bardzo obtarła mi stopę, co potem dawało mi się we znaki za dnia. :/

 3. Annka z haluksami pisze:

  Super ranking!
  Jako posiadaczka haluksów od prawie 3 lat, doceniam takie inicjatywy, bo poruszyliście najważniejsze preparaty na “haluksowym rynku”. Co prawda, ja nie uniknę już operacji… za daleko moje haluksy przez zaniedbanie zaszły.

  Tym razem jednak nie pozwolę im tak szybko powrócić… Hallu Solution mam już na półce i czeka, aż będę mogła go wypróbować po operacji.

  • Do Annka z haluksami:
   Właśnie stoję przed wyborem czegoś na haluksy :/. Daj znać proszę, czy sprawdziła się u Ciebie ta opaska. Szukam czegoś elastycznego, ale dopasowanego do stopy, żeby nie rzucało się w oczy…
   Te wszystkie białe, niebieskie czy zielone aparaty są takie widoczne! A ja nadal się okropnie swoich stóp wstydzę i nie chcę, żeby ktoś dodatkowo na nie patrzył przez zwracający na siebie kolor korektora :/

   • L. pisze:

    Cześć! Troszkę się wtrącę! :)))
    Jako posiadaczka Hallu solution, powiem Ci, że w ogóle nie będzie się rzucał w oczy. Może na tej grafice słabo widać, ale właśnie Hallu Solution ma taki fajny, cielisty kolorek. Może sprawdź tutaj, właśnie tak wygląda https://hallusolution.pl/
    Ehh… do tej pory żadnej z moich najbliższych przyjaciółek nie powiedziałam o swoich haluksach, ale też żadna nie zauważyła, że noszę tę opaskę, bo właśnie W OGÓLE NIE RZUCA SIĘ W OCZY!
    Hihi i unikam przez to głupich i wścibskich pytań, a moja nóżka się leczy, dzień po dniu. :)))

    Niestety nie wyobrażam sobie chodzić w sztywnym korektorze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− cztery = pięć