Najlepsze opaski i aparaty na haluksy – ranking produktów 2020

ranking produktów na haluksy

Jest wiele sposobów, które pozwalają sprawić, że nasze stopy będą wyglądać świetnie. Piękny pedicure, codzienne nawilżenie, czy okazjonalne zabiegi w salonie, to tylko niektóre z nich. Nie możemy w końcu zapominać, że zadbane stopy są naszą wizytówką. Najchętniej wybieranym obuwiem w ciepłe dni, są oczywiście sandały. Eksponują one całą stopę, należy więc zadbać, aby prezentowała się estetycznie. Niestety, wiele osób, nawet latem nosi zakryte buty tylko dlatego, żeby ukryć wstydliwy problem, z jakim się boryka. Haluksy to choroba zwyrodnieniowa, która nie tylko odbiera pewność siebie i przysparza wielu kompleksów, ale i powoduje ból oraz dyskomfort. Jakie produkty wybierają osoby cierpiące na haluksy? Które z nich sprawdzają się najlepiej, a które nie przynoszą żadnych konkretnych rezultatów? Zobacz koniecznie ranking najlepszych aparatów i produktów na haluksy w 2019!

Ranking 5 najlepszych produktów na haluksy

Problem haluksów może być wrodzony, jednak bardzo często pojawia się z wiekiem. Najczęściej dotyka kobiet. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, ale przede wszystkim niewłaściwym obuwiem. Buty na wysokim obcasie to główny winowajca zniekształcenia stopy. Przednia jej część przyjmuje w nich bowiem cały ciężar ciała, co doprowadza w efekcie do powstania haluksów. Schorzenie to dotyka także osoby z nadwagą oraz takie, których praca przebiega w trybie stojącym. Warto podkreślić, że haluksy to kłopot nie tylko sfery estetycznej. Deformacja stopy może powodować silne bóle w okolicy kości śródstopia. Często pojawiają się także odciski, powodujące dyskomfort podczas chodzenia.

Na szczęście zniekształcenie na stopie, nie jest nieodwracalne. Na rynku jest wiele przyrządów oraz preparatów, które pomagają przywrócić stopom zdrowie oraz ładny wygląd. Postanowiliśmy przeprowadzić badanie wśród naszych czytelników, które pozwoli nam dowiedzieć się, jaki produkt najlepiej sprawdza się podczas walki z haluksami. Na podstawie wyników ankiety stworzyliśmy ranking 5, które okazały się najskuteczniejsze.

1. Opaska Hallu Solution

Opaska Hallu Solution była najczęściej wskazywanym produktem, jako ten, który pomógł wyleczyć haluksy. W ankiecie, aż 86% Was stwierdziło, że pomogła ona całkowicie zniwelować ból, jaki towarzyszył Wam wcześniej. Natomiast 79% osób biorących udział w badaniu przyznało, że już po dwóch tygodniach noszenia, kształt stopy widocznie się polepszył. Tym samym dowiedzieliśmy się, że Hallu Solution to najskuteczniejszy produkt.

Jest to wkładka, której zadaniem jest podparcie przedniej części stopy poprzez regulację jej biomechaniki. Zastosowany został w niej system z klinem, który umożliwia skorygowanie ułożenia dużego palca. Dostępna jest w uniwersalnym rozmiarze, a elastyczna struktura dostosowuje się do stopy. Lekki nacisk, jaki powoduje, zapewnia nie tylko przywrócenie stopie właściwego kształtu, ale i likwiduje ból. Hallu Solution wykonana jest z cienkiego materiału, co zapewnia dobry przepływ powietrza i pozwala na noszenie wąskiego obuwia w czasie kuracji. Aż 96% naszych czytelników poleciłoby tę opaskę, każdemu, kto boryka się z haluksami.

Więcej o opasce na oficjalnej stronie dystrybutora: https://hallusolution.pl/

Opinia o Hallu Solution od naszej czytelniczki

,,To pierwszy produkt, który w pełni pozbawił mnie w końcu kompleksów. Zawsze chowałam swoje stopy, nie lubiłam ich pokazywać, bo wyglądały po prostu strasznie. Używałam różnych preparatów, ale pomagały tylko na ból. Palec cały czas był koślawy. Zapisałam się na operację, ale postanowiłam, że w trakcie czekania na nią spróbuję wszystkich innych metod. Nie będę ukrywać, po prostu bałam się zabiegu. Wtedy właśnie zamówiłam Hallu Solution. Po kilku tygodniach pierwszy raz od lat założyłam klapki. No i oczywiście odwołałam operację. Polecam tę opaskę, bo mnie uwolniła od bólu i ciągłego ukrywania stóp”.

2. Opaska korekcyjna Hallufix

hallufix

Hallufix to opaska wyposażona w szynę z systemem zawiasów, dzięki czemu ma pozwalać na korygowanie postawy dużego palca. Jej wewnętrzna strona posiada silikonową wkładkę, którą można schładzać. Daje to możliwość łagodzenia bólów oraz stanów zapalnych. Opaskę Hallufix zaleca się stosować zarówno w dzień, jak i w nocy. Szczególnie polecany jest osobom, u których deformacja dopiero zaczyna postępować lub jest niewielka.

Jedna z opinii o produktach Hallufix:

,,Hallufix poleciła mi siostra. Obie od zawsze miałyśmy haluksy. U mnie to brzydkie wykrzywienie było jednak dużo bardziej widoczne. Siostra była bardzo zadowolona. Mnie, aparat średnio przypadł do gustu. Żel, który schładza odciski, faktycznie delikatnie uśmierzał ból, ale tylko chwilowo. Nie zauważyłam też poprawy, jeśli chodzi o wyprostowanie krzywego palca. Hallufix mi nie zaszkodził, ale nie przyniósł też nic pozytywnego”.

3. Opaska żelowym wkładem Hallux Med

halluxmed

Opaska, która koryguje ułożenie dużego palca. Ma także za zadanie zatrzymać rozwój dalszego zakrzywiania się. Wyposażona jest w separator, który ma nie tylko profilować haluksy, ale i oddzielać pierwszy palec od drugiego, co ma zapobiegać nachodzeniu ich na siebie. Chroni także stopę przed uciskiem obuwia. Jest to bowiem częsty problem, pojawiający się przy tym schorzeniu. Opaska wykonana jest z elastycznego materiału, który dostosowuje się do kształtu stopy. Hallux Med poleca nieco ponad połowa naszych ankietowanych.

Opinie o opasce Halluxmed od naszej czytelniczki:

,,Nabawiłam się haluksów przez noszenie szpilek. Kupiłam Halluxmed, bo słyszałam, że faktycznie może pomóc. Opaska wykonana jest porządnie. Na początku stosowania czułam lekki nacisk, pomyślałam więc, że tak właśnie ma to działać. Po kilku dniach nie czułam już dyskomfortu. Nosiłam ją łącznie przez 5 miesięcy. Jeśli chodzi o poprawę, to jedyne co opaska robiła, to sprawiała, że chwilami nie czułam bólu, jaki powodowały zawsze odciski. Jestem jednak zła, bo liczyłam, że Halluxmed zatrzyma rozwój haluksów”.

4. Aparat korekcyjny Marcin

Aparat korekcyjny marcin

Aparat Marcin to jeden z pierwszych produktów tego typu na rynku. Ma on za zadanie zapobiegać dalszemu rozwojowi krzywienia się palca. Wiele osób poleca go także jako pomoc w rehabilitacji pooperacyjnej. Produkt wykonany jest ze sztywnej skóry, co powodować ma lepszą skuteczność i trwałość. Używa się go wyłącznie podczas snu lub biernego wypoczynku. Jego konstrukcja przypomina szynę naprostowującą.

Opinie o aparacie marki Marcin, które otrzymaliśmy od naszego czytelnika:

,,Od lat mam problem z lewą stopą. Przeszedłem już wiele operacji. Po jednej z nich lekarz zalecił mi korzystanie z Aparatu Marcin, ale szczerze mówiąc, nie zauważyłem różnicy”.

5. Ortopedyczna szyna korygująca Thomsena

szyna thomsena

Produkt bardzo podobny w swej konstrukcji do kandydata z miejsca 4. Szyna Thomsena ma za zadanie naprostować duży palec. Polecana jest przede wszystkim do haluksów we wczesnej fazie. Jej funkcją, jest zatrzymanie procesu zniekształcania stopy. Uniemożliwia chodzenie, więc stosuje się ją jedynie podczas spoczynku. Można ją bardzo łatwo regulować za pomocą rzepów, dzięki czemu może być dostosowana do dowolnych rozmiarów stopy.

Opinie o szynie Thomsena od jednej z naszych czytelniczek:

,,Zamówiłam szynę, kiedy zauważyłam, że mój palec zaczął się koślawić. Nie chciałam mieć haluksów, więc zadziałałam jak najszybciej. Szyny Thomsena używałam 3 miesiące i palec wygląda tak samo. Nie wiem czego mam teraz spróbować, ale jestem zawiedziona, bo liczyłam, że szyna zatrzyma haluksy, szczególnie że to dopiero początki choroby”.