Omniskus aparaty i inne produkty na haluksy – ranking produktów

Haluksy to najczęściej występujące schorzenie stóp. Jest to choroba zwyrodnieniowa, która ma najczęściej dwa powody: uwarunkowania genetyczne lub czynniki zewnętrzne. Uwarunkowania genetyczne to na przykład nieprawidłowy kształt stawów, nietypowa budowa stopy lub złe ustawienie kości śródstopia. Czynniki zewnętrzne to przede wszystkim niewygodne obuwie. Szczególnie wysokie obcasy, których noszenie obciąża przednią część stopy i prowadzi do powstania płaskostopia poprzecznego. Niekorzystne są również buty z wąskim czubem, w których palce są nienaturalnie ściśnięte i w efekcie paluch odchyla się do wewnątrz. Stopniowo proces postępuje i pojawia się charakterystyczna wypukłość oraz stan zapalny.

Ranking produktów firmy Omniskus

Haluksy są bolesne i utrudniają chodzenie. Ponieważ paluch nie spełnia swojej funkcji stabilizacyjnej, rola ta przechodzi na inne części stopy i prowadzi do ich zniekształcenia. Dlatego haluksów nie należy bagatelizować. Na rynku istnieje bardzo wiele produktów zmniejszających dolegliwości związane z tym schorzeniem. Uśmierzają ból, odpowiednio ustawiają stopę, odchylają paluch do prawidłowej pozycji lub chronią przed otarciami. Warto zapoznać się z ich wadami i zaletami zanim wybierzemy rozwiązanie odpowiednie dla siebie. Poniższy ranking został stworzony w oparciu o opinie osób, które zdecydowały się na użycie wybranych produktów i sprawdziły ich skuteczność.

1. Omniskus aparat na haluksy

Aparat może być stosowany zarówno w profilaktyce jak i leczeniu haluksów. Działa przez korektę położenia palucha – odchyla go do prawidłowego poziomu. Zakładany jest na duży palec oraz stopę. Nakładki połączone są ruchomym przegubem, który umożliwia chodzenie i zginanie stawów. System zapinania to odporna na rozciągnie taśma z rzepami, która daje możliwość dopasowania siły, z jaką duży palec jest odsuwany. Producent poleca aparat do stosowania zarówno w dzień jak i w nocy. Można go używać zarówno na prawej jak i lewej stopie.

Aparat na haluksy Omniskus wykonano z wysokiej jakości polietylenu, który jest bardzo wytrzymały.

Opinie o aparatach na haluksy Omniskus

Ponieważ problem z haluksami coraz bardziej dawał mi się we znaki, postanowiłam wypróbować aparat na haluksy Omniskus. Wydawał mi się bardzo profesjonalny i zaawansowany. Szczególnie przekonała mnie możliwość dopasowania siły działania za pomocą taśmy oraz ruchomy przegub. Używałam aparatu przez kilka tygodni, ale muszę przyznać, że nie było to miłe doświadczenie. Po pierwsze używanie aparatu w dzień jest praktycznie niemożliwe, chyba, że pracujemy w domu. Aparat absolutnie nie mieści się w żadnym normalnym obuwiu. Pozostały mi wieczory i weekendy. Poza tym noszenie go jest niewygodne. Czułam jak ściska moją stopę, a przy dłuższym noszeniu nawet obcierają. Ten patent z przegubem nie sprawdził się u mnie. W nocy można ten aparat nosić, ale nie powiem żeby było to bardzo przyjemne. Cały czas czułam go i zastanawiałam czy nie ściska mi za bardzo stopy, która przecież powinna odpoczywać. Po kilku tygodniach zrezygnowałam. Na razie zostawiam go sobie i może wrócę do używania jeśli dolegliwości się nasilą chociaż mam wrażenie, że nie za bardzo mi pomaga.

Katarzyna Broniecka z Częstochowy

2. Omniskus klin żelowy na haluksy

Żelowy klin na haluksy ma za zadanie separowania dużego palca stopy od sąsiedniego, zapewniając prawidłowe ułożenie. Zapobiega zachodzeniu palców na siebie. Wykonany jest z miękkiego i elastycznego, a jednocześnie wytrzymałego silikonu. Materiał dopasowuje się do stopy. Dzięki niewielkim rozmiarom może być stosowany przez całą dobę. Można go nosić pod skarpetą.

Opinie o klinach żelowych na haluksy Omniskus

Kupiłam żelowy klin na haluksy Omniskus ponieważ wydawał mi się niedrogim i sprawdzonym rozwiązaniem na mój bolący palec. Jest bardzo mały więc chciałam nosić go na co dzień w normalnym obuwiu. Najczęściej palec boli mnie właśnie kiedy idę do pracy czy wychodzę na spacer z psem. Na początku wydawało mi się, że palec trochę mniej boli. Przy dłuższym użytkowaniu to uczucie nie było już takie silne. Noszenie klina w bucie nie jest niestety zbyt wygodne chociaż w odpowiednio szerokim obuwiu da się to zrobić. Ponieważ mam jednak problem z potliwością stóp, nabawiłam się przykrego odparzenia. Dopiero później sprawdziłam w internecie, że można posypywać skórę talkiem, działa to jednak krótkotrwale. Nie wyobrażam sobie noszenia przy sobie torby talku i ciągłego posypywania palców. Z klina korzystam teraz tylko sporadycznie i głównie w nocy, ale nie widzę żadnego rezultatu poza lepszym ustawieniem dużego palca.”

Barbara Krasicka-Chamerska, lat 48 z Wrocławia

3. Omniskus opaski na haluksy

Opaski na haluksy mają za zadanie ochronę palucha i bolącego guzka. Chronią również przed obtarciem. Wykonane są z elastycznej dzianiny. W środku umieszczone są żelowe poduszki, które dodatkowo tworzą miękką izolację oraz oddziałają palce od siebie. Opaski polecane są również po zabiegu chirurgicznym.

Opinie o opasce na haluksy Omniskus

Wybrałam opaskę na haluksy ponieważ wydawała mi się najwygodniejsza w codziennym stosowaniu, praktycznie niewidoczna i nieodczuwalna na stopie. Planowałam, że będę po prostu chować ją w skarpecie i bucie. Wybrałam wersję z materiału. Szczerze mówiąc chyba dałam się nabrać. Opaska nie pomaga mi zupełnie na mój problem z haluksami. Miała ochraniać palec i spuchnięty guzek, ale przy kontakcie z butami i chodzeniu jak bolało, tak boli. Dodatkowo przy długim noszeniu brzegi opaski wrzynają mi się w stopę jak za ciasne skarpetki. Na szczęście opaska nie była droga, ale i tak czuję się zawiedziona.”

Sandra S. Kościerzyna

4. Omniskus klin na haluksy

Separator palców zakładany jest na wszystkie palce stopy i pozwala korygować ich ułożenie. Wykonany z miękkiego silikonu jest elastyczny i z łatwością dostosowuje się do budowy i wielkości stopy. Nie przeszkadza w chodzeniu i można go używać prze cały dzień.

Opinie o klinie na haluksy i separatorze firmy Omniskus

W ofercie było kilka modeli separatorów palców. Ponieważ wersja otwarta z góry jest łudząco podobna do separatorów używanych podczas pedicure, nikt mi nie wmówi, że jest to wygodne i nadaje się do noszenia na co dzień. Sprawdzałam… Zdecydowałam się więc na wersję, którą się jakby wciąga na palce. Zdecydowanie mówię nie! Palce są nienaturalnie rozszerzone i chodzenie jest po prostu bardzo niewygodne. Wytrzymałam pół godziny. Nie ma mowy o włożeniu na to butów. A jak zrobiło się ciepło miałam wrażenie, że palce pływają mi w tej nakładce. Oczywiście używałam za krótko aby stwierdzić czy działa, ale ogólnie nie polecam.

Natalia Sepecka, lat 37, Krasnystaw

5. Omniskus skarpety na haluksy – separator na zachodzące palce

Skarpety na haluksy mają formę baletek, które osłaniają palce stopy. Wykonane są z żelu, który jest elastyczny i miękki. Dostosowuje się do każdej stopy. Forma dwukieszeniowa (na duży palec oraz pozostałe) dodatkowo separuje palce odpowiednio je ustawiając.

Opinie o skarpetach na haluksy Omniskus

Nosiłam skarpety na haluksy głownie po domu ponieważ wbrew temu, co podał producent, nie ma możliwości wciśnięcia ich do butów z wąskimi czubkami. Po jakimś czasie palce się pocą i użytkowanie nie jest zbyt przyjemne. Szczerze mówiąc nie widzę żadnych plusów tego produktu. Trochę dziwny gadżet.

Karolina Sarnecka, studenka zaoczna

6. Omniskus stabilizatory dużego palca stopy likwidujące haluksy

Stabilizator dużego palca stopy zapobiega schorzeniu nie dopuszczając do pogłębiania się problemu. Długo stosowany umożliwia nawet całkowite wyleczenie. Posiada wbudowaną metalowa szynę, która pomaga w prawidłowym ułożeniu palca. Polecany jest do stosowania w nocy lub podczas odpoczynku.

Opinie o stabilizatorze na duży palec firmy Omniskus

Skusiła mnie możliwość całkowitego wyleczenia i pozbycia się problemu. Operacja nie wchodzi u mnie w grę więc naprawdę miałam duże oczekiwania co do tego produktu. Noszenie jest bardzo niewygodne, ale nie o to chodzi wiec się nie skarżę. W nocy nie sprawia to aż tak dużego problemu. Gorzej jednak na co dzień. Skoro stabilizator noszę w nocy, a w dzień nie, to jak ma mnie wyleczyć? To właśnie w dzień palec przeszkadza mi najbardziej. Starałam się bardzo i używałam stabilizatora kilka miesięcy, ale muszę przyznać, że nie widzę szczególnej poprawy. Może w mniej zaawansowanym stopniu bardziej by zadziałał?

Izabela Nowacka-Korsarz, Koszalin

7. Omniskus żelowe opaski na stopę korekcja haluksów

Żelowe opaski na stopę wykonano z silikonu. Łączą funkcje ochronne z regulowaniem położenia dużego palca. Osłaniają sam haluks i amortyzują przednią część stopy. Pasują na prawą i lewą stopę. Mogą być zakładane pod skarpetę i użytkowane cały dzień.

Opinie o żelowej opasce korekcyjnej na stopę firmy Omniskus

W opasce było mi po prostu niewygodnie. Poduszka pod śródstopiem zamiast amortyzować dawała mi wrażenie jakbym chodziła na jakiejś koturnie. Po paru godzinach robiło mi się za ciepło i mokro w miejscu stykania silikonu ze skórą. Chyba lepiej bym zrobiła kupując zwykły klin. Na pewno jest tańszy, a nie widzę żeby opaska żelowa miała jakieś szczególne działanie.

Roksana Włodzimierz, lat 41 z okolic Opola

Czy warto zdecydować się na produkty firmy Omniskus?

Produkty na haluksy firmy Omniskus mają bardzo zróżnicowane opinie. Niektórym osobom pomagają w dolegliwościach bólowych, jednak większość z użytkowników widzi sporo minusów. Niektóre z modeli na pewno wymagają dłuższego stosowania, aby móc w pełni sprawdzić ich potencjał. Wybierając produkt, który ma nam pomóc w problemie haluksów powinniśmy dokładnie przestudiować ofertę rynkową i zapoznać się z opiniami. Aby być pewnym wyboru najlepiej sprawdzić produkty stworzone przez ortopedów i specjalistów od chorób stóp, którzy znając zasady biomechaniki stóp potrafią zaproponować skuteczne rozwiązania. Jednym z dostępnych przykładów jest opaska Hallu Solution (przeczytać o niej więcej można na https://hallusolution.pl/)