Wkładki ortopedyczne na haluksy Twist – opinie po kuracji

Opinie o wkładkach Twist

Od niedawna mam spory kłopot z haluksem prawej stopy. Ból po całym dniu chodzenia mocno dawał się we znaki, zwłaszcza że jestem kelnerką. Coraz trudniej było mi znaleźć wygodne buty. Lekarz ortopeda zaproponował zabieg, ale generalnie stadium było na tyle wczesne że postanowiłam spróbować reklamowanych w internecie wkładek ortopedycznych na haluks Twist. Często zdarzało mi się coś kupować w internecie i zwykle były to trafione zakupy. Ale czy tym razem było warto? Koniecznie przeczytaj.

Wkładki ortopedyczne Twist – opinie po mojej nieudanej kuracji

Producent wkładek ortopedycznych obiecywał komfort, zatrzymanie postępowania zwyrodnienia stopy, wygodę użytkowania, uniwersalność produktu, oddychalność, etc. W opisie przeczytałam, że wkładka może być stosowana nawet w butach na obcasie. Myślałam, że o szpilkach mogę już zapomnieć a tu taka niespodzianka! Bardzo się podekscytowałam i zamówiłam od razu kilka sztuk, żeby mieć na zmianę, mimo że producent zapewniał o trwałości i łatwości konserwacji.

Jakie efekty udało mi się uzyskać po używaniu wkładek?

Wielkie nadzieje kończą się tak samo wielkim rozczarowaniem. Powinnam była sprawdzić opinie o wkładkach przed zakupem… Efekty kompletnie nie powalały. Stopa jak bolała tak boli, może nawet bardziej bo wkładka jest zwyczajnie niewygodna. Najgorzej jest w trakcie upałów. Stopa aż się odparza. Co do zapewnień producenta, że wkładka pozostaje w miejscu i nie przesuwa się w bucie, to niestety też były mocno przesadzone. Cały czas używając tych wkładek czułam się niestabilnie. Mój ortopeda uśmiechnął się tylko z politowaniem jak powiedziałam mu o moich smutnych doświadczeniach z wkładkami Twist. W ulotce dołączonej do produktu wyczytałam że jest to wyrób medyczny. Nie wiem jakim cudem, skoro mnie tylko zaszkodził. Nie wiem czy to z powodu składu, czy materiał z którego wkładki są wykonane (podobno mikrofibra), jest słabej jakości, ale stopa pociła mi się jak jeszcze nigdy wcześniej. Dodam jeszcze, że wkładka jest zwyczajnie niewymiarowa, a konkretnie strasznie gruba. Mam niewielką stopę, a bardzo trudno było mi dobrać buty w których nie byłoby mi za ciasno.

Jaki jest sens reklamowania wkładek jako uniwersalne i odpowiednie do każdego obuwia, nawet takiego na obcasie, czy odkrytego, jeśli tak na prawdę mieściłam się tylko w luźnych butach sportowych i kaloszach? przez ucisk, góra stopy mi puchła i bolała z czym nie miałam nigdy problemu przed zastosowaniem wkładek. Każde wyjście z domu stanowiło problem, bo próbowałam się nie zrażać i myślałam że może stopa musi się przyzwyczaić do nowego ułożenia, ale kiedy nie poprawiło się po dwóch tygodniach, kompletnie zarzuciłam stosowanie tej wkładki. Jest tyle różnych opcji a ja musiałam akurat tak się naciąć, ale tak to jest że najczęściej człowiek uczy się na własnych błędach.

Podsumowanie – niestety nikomu nie polecę tego produktu

Podsumowując, następnym razem na pewno sprawdzę opinie w internecie, bo szkoda czasu i zdrowia. Moja mama od razu mówiła, że to nie może działać, ale ja uwierzyłam reklamie i popularności i mam za swoje. Na prawdę nie ma sensu wydawać pieniędzy na coś co zwyczajnie na mnie nie działa zupełnie. Jestem bardzo rozczarowana i nie polecam nikomu takiego rozczarowania produktem który w teorii miał mi pomóc. Nie wiem co powinnam zastosować, ale na pewno już nigdy nie sięgnę po wkładki na haluks Twist i będę to samo odradzać znajomym.