Orteza na haluksa 4medic – opinie o słabej stabilizacji

Orteza uniwersalna 4Medic i moje opinie

Od wielu lat borykam się z bolącym i nieestetycznym problemem, a mianowicie z haluksami. Przetestowałam już wiele obecnych na rynku specyfików, ale bezskutecznie. Wciąż szukam sposobu, który pomoże mi pozbyć się koślawego palucha raz na zawsze. Ostatnio natrafiłam na pewien wyrób medyczny, który wzbudził we mnie wielkie nadzieje. 4medic orteza na haluksa ze stabilizacją śródstopia miała skutecznie wyleczyć mój problem, jednak tak się nie stało.

Orteza ze stabilizacją śródstopia 4medic – opinie

Produkt znalazłam na jednej ze stron internetowych. Ten model ortezy wydał mi się najlepszy, a dodatkowo zbierał prawie same pozytywne opinie. Nie ukrywam, że zachęciła mnie również stosunkowo niska cena. Moją uwagę zwróciła także funkcja stabilizacji śródstopia. Rozmiar dobrałam bez problemu, mierząc stopę mniej więcej w miejscu podbicia. Do ortezy została dołączona ulotka, w której zawarte były zalecenia dotyczące użytkowania.

Stosowanie i pierwsze odczucia

Produkt stosowałam zgodnie z tymi wytycznymi, czyli w domu oraz na noc. Niestety już na tym etapie pojawiły się u mnie pierwsze rozczarowania, ponieważ była ona bardzo niewygodna. Według producenta skład ortezy powinien zapewnić komfort użytkowania, jednak moje odczucia były odmienne. Otarć naskórka faktycznie nie zauważyłam, jednak nie odczułam także, aby materiał był szczególnie miękki. Sama konstrukcja była natomiast bardzo sztywna. O ile w nocy można było to jakoś przeżyć, tak w ciągu dnia orteza była szczególnie uciążliwa i uniemożliwiała mi normalne poruszanie się po mieszkaniu. Dyskomfort ten zniechęcił mnie do stosowania tego produktu, ale postanowiłam się przemęczyć, wciąż licząc na to, że stosowanie ortezy przyniesie mi ulgę.

Efekty i rezultaty po kuracji

Stosowałam ją codziennie przez trzy miesiące, więc wydaje mi się, że mogę już śmiało wydać opinię o tym produkcie. Niestety, nie zauważyłam u siebie tak spektakularnych rezultatów, o jakich czytałam w Internecie. Jedynie gdy dokładnie się przyjrzę widzę minimalną poprawę. Nie są to jednak efekty, których oczekiwałam. To samo dotyczy dolegliwości bólowych, które podczas stosowania ani trochę się nie zmniejszyły. Przyznam szczerze, że na to liczyłam najbardziej. Stosowanie ortezy skonsultowałam także z moim rehabilitantem i okazuje się, że nie zawsze wychodzi to na dobre, gdyż nie każdy rodzaj nadaje się dla danej osoby i czasem może jedynie pogorszyć sytuację. Plusem na pewno jest to, że orteza na haluksa ze stabilizacją śródstopia od 4medic  jest łatwa w zakładaniu i zdejmowaniu, a także w czyszczeniu, jednak to zdecydowanie za mało, abym była zadowolona z jej stosowania.

Podsumowanie i ogólne rozczarowanie

Pokładałam w tym produkcie naprawdę ogromne nadzieje, jednak kolejny raz się zawiodłam. 4medic orteza na haluksa ze stabilizacją śródstopia jest bardzo popularna w sieci i na wielu stronach znaleźć można pozytywne opinie, stąd byłam przekonana, że i u mnie się sprawdzi. Niestety, mocno lansowane specyfiki są często przereklamowane, a opinie niekoniecznie prawdziwe. Przy wyborze kolejnego produktu na haluksy będę ostrożniejsza, a o zdanie zapytam wśród zaufanych osób. Z całą pewnością skorzystam też z porady lekarza bądź rehabilitanta, aby nie wydać kolejny raz pieniędzy niepotrzebnie.